Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Dożywocie za korupcję?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 15:54

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko domaga się ostrzejszych sankcji wobec skorumpowanych urzędników. Kandydatka w przyszłych wyborach prezydenckich chce wprowadzenia kary dożywocia dla najbardziej nieuczciwych oficjeli.

Dla urzędników, którzy przywłaszczają sobie ziemię czy fabryki, szefowa rządu nie ma żadnej litości. - Czasami zazdroszczę Chinom, gdzie skorumpowani oficjelom obcina się ręce, czy skazuje ich na karę śmierci - powiedziała Tymoszenko. Dodała jednak, że Ukraina jako kraj europejski nie może postępować w ten sam sposób.

Wcześniej inny kandydat w prezydenckich wyborach - były minister obrony Anatolij Hrycenko również wzywał do karania dożywociem skorumpowanych sędziów, prokuratorów czy policyjnych śledczych. Stosowna ustawa w tej sprawie przeszła nawet w ukraińskim parlamencie, ale została zawetowana przez prezydenta Wiktora Juszczenkę.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się 17 stycznia. Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała 18 kandydatów. Sondaże pokazują, że żaden z kandydatów nie wygra wyborów w pierwszej turze. Na razie największe poparcie - rzędu 30 procent zanotował w badaniach szef opozycyjnej Partii Regionów Wiktor Janukowicz. Tuż za nim plasuje się premier Julia Tymoszenko z 20-procentowym poparciem. Obecny prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko może liczyć na jedynie 5 procent głosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.