Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Drastycznie rosną ceny czosnku, cytryny i cebuli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-03 20:11

Ukraiński Komitet Antymonopolowy zajął się gwałtownym wzrostem cen czosnku, cebuli i cytryn. Te trzy produkty polecane są Ukraińcom jako środek do walki z grypą.

"Uderzymy w grypę witaminami" - tabliczki z takim hasłem zostały ustawione w jednym z kijowskich supermarketów przy owocach i warzywach zawierających dużo witaminy C. O ile ceny jabłek czy bananów prawie się nie zmieniły, o tyle cena czosnku -w porównaniu z zeszłym tygodniem - wzrosła o 35-40 procent.

Jeszcze szybciej rosną ceny cytryn. Importerzy twierdzą, że w hurtowniach nie mają już tego towaru, bowiem przez weekend sprzedano go tyle, ile zazwyczaj przez miesiąc.

Ukraiński Komitet Antymonopolowy twierdzi, że wzrost cen nie ma podstaw. Stworzono specjalną grupę śledczą, która ma sprawdzić sytuację z czosnkiem, cebulą i cytrynami. "Zwiększenie popytu to nie powód dla wzrostu cen" - podkreślił szef tej instytucji Ołeksandr Melnyczenko.

Jeszcze miesiąc temu, w związku z zakupem dużej partii cebuli z Polski, ukraińskie media prognozowały spadek cen tego warzywa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.