Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Epidemia A/H1N1 przy granicy z Polską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-29 20:34

W związku z epidemią grypy w Zachodniej Ukrainie, zaostrzono zasady przekraczania granicy. W wyniku powikłań po zapaleniu płuc zmarło już ponad 30 osób.

Kolejka po wizy przed Konsulatem Generalnym RP we Lwowie. Dziennie wydaje się tam ponad 1000 tych dokumentów. / Fot. PAP/Darek DelmanowiczWołodymyr Szeremeta z zachodniej dyrekcji regionalnej Służby Granicznej powiedział, że na wszystkich przejściach granicznych wjeżdżających na terytorium Ukrainy będą kontrolowali lekarze. Dopiero potem do pracy przystąpią celnicy i funkcjonariusze Służby Granicznej w maskach ochronnych.

Przypadki zgonów w wyniku powikłań po wirusowym zapaleniu płuc zanotowano w 6 zachodnich obwodach Ukrainy. Liczbę zmarłych ocenia się na 34 osoby. Najgorsza sytuacja jest w obwodzie tarnopolskim. Lekarze na razie nie są w stanie określić, czy jest to wirus grypy A/H1N1. W obwodzie zakarpackim zdiagnozowano tę chorobę u dwóch osób, które wróciły niedawno z Rosji. Jedna z nich zmarła.

Lekarze apelują do Ukraińców o natychmiastowe zgłaszanie się do lekarza w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Tylko wtedy chorobę można wyleczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Na Białorusi też jest jakaś plotkarska panika. Oczywiście w różnych danych na Białorusi czysto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co usłyszałam w telewizji, to te 30 osób to zmarło na zapalenie płuc - z tego co rozumiem powstałe w skutek powikłań po grypie.

w listopadowym Focusie jest artykuł pt: Przegrywamy z bakteriami, gdzie początek artykułu jest o tym jak sie uodparniamy na leki - całkiem ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd ta śmiertelność? Może to jakaś mutacja? Wirus SG, którego przywieziono do Polski był nie groźny. Lekrarze mówili, że do jego pokonania wystarczyły najprostsze środki, herbatka, łóżko. Objawy były łagodniejsze od grypy sezonowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 09:10

To teraz firmy farmaceutyczne i lobby będą miały problem jak się okaże, że to nie jest "świńska".
Nici z masowych szczepień i zysków :((

Komentarz został ukrytyrozwiń

grypa poważna sprawa, nie ważne świńska czy nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.