Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Euro 2012 niedofinansowane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 17:26

Prezydent Wiktor Juszczenko twierdzi, że projekty związane z Euro 2012 są sfinansowane jedynie w jednej czwartej. Tymczasem rząd zapewnia, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Wiktor Juszczenko powiedział, że w ciągu 9 miesięcy tego roku wysokość finansowania sięgnęła tylko 27 procent. „To zła realizacja budżetu" - zaznaczył prezydent. Zwrócił także uwagę, że wydatki na modernizację dróg pokrywane są jedynie w 11 procentach. Wiktor Juszczenko twierdzi, że ta kwestia jest wyjątkowo istotna dla dalszych losów Euro 2012 na Ukrainie. W grudniu UEFA ma podjąć decyzję, czy Mistrzostwa odbędą się we Lwowie, Charkowie lub Doniecku. Na razie pewne jest jedynie, że mecze zostaną zorganizowane w Kijowie.

Wiktor Juszczenko proponuje także nowy sposób finansowania inwestycji związanych z Mistrzostwami, przede wszystkim w infrastrukturę drogową. Prezydent chciałby, aby zrobiły to banki wykupując obligacje. Tymczasem rząd oraz Rada Najwyższa naciskają, aby pieniądze pochodziły z dochodu Narodowego Banku Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.