Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Euro 2012 odbędzie się w 4 miastach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-07 17:20

Szef komitetu organizacyjnego "Euro 2012 Ukraina" przekonuje, że mistrzostwa odbędą się w 4 miastach na Ukrainie. W ten sposób Markijan Łubkiwski skomentował pojawiające się ostatnio informacje o zmianie formatu przeprowadzenia Euro 2012.

Chodzi o informacje o przeniesieniu spotkań z Ukrainy do Niemiec oraz organizacji meczu finałowego w Warszawie, a nie w Kijowie. Szef komitetu organizacyjnego "Euro 2012 Ukraina" określił je mianem prowokacyjnych. Podkreślił, że na Ukrainie trwają aktywne przygotowania do Mistrzostw we wszystkich 4 miastach, czyli Kijowie, Charkowie, Doniecku i Lwowie. Markijan Łubkiwski przypomniał, że ostateczna decyzja zostanie podjęta przez UEFA w grudniu. - Do tego czasu każdą nieoficjalną informację należy uznawać za nieprawdziwą - dodał. Na razie wiadomo jedynie, że Euro 2012 odbędzie się w Kijowie. Rozważane są też propozycje Lwowa, Doniecka i Charkowa.

Wczoraj ukraińskie media powtórzyły za niemieckimi i polskimi, że UEFA rozważa organizację spotkań w Dreźnie i Berlinie zamiast na Ukrainie. Dziś z kolei dziennik „Kommersant” napisał, że w Kijowie nie odbędzie się mecz finałowy Euro 2012. Miałby być on zorganizowany w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.