Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Grypa A/H1N1 nie ominie stolicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 18:56

Główny immunolog Kijowa Oleh Nazar przewiduje, że grypa AH1N1 nie ominie stolicy Ukrainy. Już teraz mieszkańcy miasta starają się przygotować do ewentualnej epidemii.

O ile na zachodniej Ukrainie maski ochronne noszą wszyscy - założono ją nawet na rzeźbę Diany i psów na lwowskim rynku - o tyle w Kijowie nie są one jeszcze tak popularne. W maskach chodzi przede wszystkim młodzież, która traktuje je czasem jako element mody. Ponieważ nie można ich dostać w aptekach, część z nich robiona jest w domu. Trudno kupić także podstawowe preparaty służące zapobieganiu grypie.

Część mieszkańców Kijowa rezygnuje z wyjścia z domu. Liczba pasażerów w metrze zmniejszyła się o 1/3 i wynosi milion dziennie. Powodem jest zarówno odwołanie zajęć w szkołach, jak i strach przed zarażaniem się grypą w transporcie publicznym. Wszyscy pracownicy metra noszą maski. Z podróżujących jedynie co piąty. Wagony są myte co 2 godziny i dezynfekowane co trzy.

Tak samo autobusy i tramwaje. Podobne środki zapobiegawcze wprowadzono na kolei. Zwięszkono też liczbę kas, aby nie dopuścić do gromadzenia się tłumów. Koleje zanotowały zwroty biletów na pociągi na zachód Ukrainy. W te rejony jadą tylko te osoby, które muszą. O połowę spadła liczba przekraczających granicę polsko-ukraińską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.