Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Juszczenko oficjalnie zwolnił Bałohę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-19 13:52

Prezydent Wiktor Juszczenko oficjalnie zwolnił Wiktora Bałohę ze stanowiska szefa swojego sekretariatu. Zwolniony nie szczędzi słów krytyki pod adresem swojego byłego szefa.

Dekret Wiktora Juszczenki o zwolnieniu się Wiktora Bałohy na jego własne życzenie, opublikowano na stronie internetowej prezydenta. Natomiast na stronie partii Wspólne Centrum, pojawiło się oświadczenie zwolnionego.

Jako podstawę decyzji Wiktor Bałoha podał swój kategoryczny sprzeciw wobec zamiarów Wiktora Juszczenki kandydowania na drugą kadencję. Jego zdaniem, nie ma on do tego prawa, ponieważ nie spełnił swoich obietnic z 2004 roku.

Wiktor Bałoha twierdzi, że kumoterstwo oraz korupcja we władzy stały się za to codziennością. Według niego, Wiktor Juszczenko zmarnował też szansę na normalizację sytuacji w kraju, jaką były przedterminowe wybory 2 lata temu i zgodził się, aby Julia Tymoszenko została premierem. - Dlatego, ani pan, ani Tymoszenko nie mają nawet prawa starać się o władzę. Oboje macie odejść - czytamy w oświadczeniu Wiktora Bałohy.

Ugrupowanie Wspólne Centrum, założone rok temu przez Bałohę, odegrało znaczącą rolę w osłabieniu koalicji Nasza Ukrainy i bloku Julii Tymoszenko.

Wiktor Bałoha był szefem sekretariatu prezydenta Wiktora Juszczenki od 2006 roku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.