Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Juszczenko oskarża Tymoszenko

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 18:40

Wiktor Juszczenko chce, aby Prokuratura Generalna zajęła się zorganizowanym ponad tydzień temu [24.10] przez Blok Julii Tymoszenko wiecem wyborczym w Kijowie. Zdaniem prezydenta, taka masowa impreza sprzyjała rozwojowi epidemii grypy.

Prezydent zaznaczył, że przedstawiciele władz już wtedy wiedzieli o sytuacji w Tarnopolu. W tym mieście zanotowano pierwsze przejawy epidemii grypy. Wiktor Juszczenko powiedział, że w związku z tą sprawą zwrócił się do Prokuratury Generalnej z prośbą o wszczęcie postępowania karnego.

Zdaniem prezydenta, do Kijowa przywieziono setki tysięcy ludzi z różnych regionów, a także centrum epidemii. Miało to podwyższyć ryzyko rozpowszechnienia infekcji. - Przypomina to 1-majową demonstrację w Kijowie po awarii w Czarnobylu - powiedział.

Na Ukrainie tak głośne oświadczenia zazwyczaj nie kończą się jakimikolwiek konsekwencjami poza wykorzystywaniem ich w walce politycznej.

Wiktor Juszczenko oświadczył też, że głównym centrum podejmowania decyzji dotyczących walki z grypą ma być w pełni zależna od prezydenta Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. W jej skład mają wejść minister zdrowia i główny lekarz sanitarny kraju - ten sam, którego działalnością w związku z imprezą wyborczą ma - według Wiktora Juszczenki - zająć się Prokuratura Generalna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.