Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Kryzys zatrzyma przygotowania do Euro 2012?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 22:51

Zdaniem gubernatora ukraińskiego obwodu dniepropietrowskiego, kryzys gospodarczy tylko na pewien czas wstrzyma przygotowania do Euro 2012. Wiktor Bondar przekonuje, że nie ma problemów z budową obiektów finansowanych z budżetu państwowego.

Gubernator podkreślił, że prace budowlane finansowane z budżetu nadal są prowadzone i opłacane w stu procentach. Bondar zaznaczył, że kłopoty mogą dotyczyć modernizacji infrastruktury, jeśli państwo nie zmieni swojej polityki budżetowej.

Na razie kłopoty mają przede wszystkim prywatne firmy budowlane, którym nie jest łatwo uzyskać kredyt. Zdaniem gubernatora, na około pół roku mogą być wstrzymane prace przy nowych hotelach, czy centrach handlowo-rozrywkowych. Później jednak, zdaniem gubernatora, zostaną one wznowione, ponieważ takie inwestycje przynoszą dochody.

Dniepropietrowsk jest pierwszym miastem na Ukrainie i w Polsce, gdzie oddano stadion, na którym odbędą się mecze Euro 2012. Zdaniem ukraińskiego ministra sportu Jurija Pawlenki, Dniepropietrowsk przoduje w przygotowaniach do Mistrzostw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.