Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32969 miejsce

Ukraina: Lek na grypę ze Szwajcarii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 22:19

Jutro na Ukrainę ze Szwajcarii trafi 300 tysięcy dawek preparatu Tamiflu służącego do zwalczania grypy A/H1N1. Oficjalnie władze przyznają, że tylko 1 z 60 ofiar grypy zmarła na ten typ choroby.

Rzecznik prezydenta Iryna Wannykowa poinformowała, że 300 tysięcy dawek Tamiflu wystarczy Ukrainie na miesiąc. Od razu po wylądowaniu lek ma być dostarczony do regionów, w których sytuacja jest najpoważniejsza, czyli na zachód kraju. Cena paczki wyniesie 67 hrywien, czyli 22 złote. Jest to specjalna cena, dla krajów gdzie panuje epidemia. Chorzy mają otrzymywać preparat bezpłatnie.

Nawet epidemia grypy nie pogodziła ukraińskich polityków. Rzecznik prezydenta przekonuje, że dostawa leku Tamiflu to jego zasługa. Rząd z kolei twierdzi, że to on tego dokonał. Jedynym wspólnym bohaterem oświadczeń obydwu stron jest minister spraw zagranicznych Petro Poroszenko, który realizował zadania Rady Ministrów lub prezydenta.

W piątek szef MSZ zwrócił się też do Unii Europejskiej, NATO, Stanów Zjednoczonych oraz Rosji i niektórych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw o pomoc. W niedzielę ten apel powtórzył Wiktor Juszczenko.

1 listopada na Ukrainę dotarła pomoc z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Są to przede wszystkim maski ochronne oraz lek Tamiflu i szczepionki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.