Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Mandaty o wartości pół miliona złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 21:05

Zaostrzenie kodeksu drogowego na Ukrainie przyniosło już pierwsze efekty. Wczoraj, w ciągu pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów, liczba wypadków spadła o jedną trzecią oraz wystawiono mandaty o wartości ponad milion hrywien, czyli pół miliona złotych.

Milicja drogowa informuje, że zanotowano prawie 8 tysięcy przypadków wykroczeń, z czego połowa została zakwalifikowana jako „poważne", na przykład prowadzenie pod wpływem alkoholu, czy przejazd na czerwonym świetle. Liczba ta jest i tak o jedną trzecią mniejsza niż przed zaostrzeniem przepisów. Spadła także liczba wypadków śmiertelnych.

Kary za wykroczenia drogowe wzrosły od wczoraj kilkakrotnie. Jazda po pijanemu może kosztować równowartość 1200 złotych, a przejazd na czerwonym świetle około stu złotych. Razem z podwyższeniem kar, zaostrzono także odpowiedzialność milicjantów za łapownictwo. Mogą oni mieć przy sobie jedynie sto hrywien, czyli 50 złotych i żadnej sumy w obcej walucie. Efekty już widać - tylko wczoraj wypisano mandaty o wartości miliona hrywien, czyli pół miliona złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.