Facebook Google+ Twitter

Ukraina: - Mieliśmy prawo sprzedawać broń Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 15:04

Przedstawiciel ukraińskiego MSZ Kostiantyn Jelisiejew zapewnił, że Kijów miał prawo sprzedawać broń Tbilisi. W ten sposób odpowiedział na zarzuty Moskwy, która stwierdziła, że Ukraina czyniąc tak, zachęcała Gruzję do "interwencji i czystek etnicznych w Osetii Południowej".

Wiceminister spraw zagranicznych Kostiantyn Jelisiejew, który niedawno wrócił z Gruzji, powiedział, że współpraca wojskowa między Kijowem a Tbilisi jest zgodna z prawem i odpowiada standardom ONZ. „Jeżeli kierować się taką [jak rosyjska] logiką, to wtedy można oskarżyć o wszystkie konflikty największe państwa - eksproterów broni" - podkreślił wiceszef MSZ.

Kostiantyn Jelisiejew, który przebywał w Gruzji jako wysłannik Wiktora Juszczenki, powiedział też, że nie mamy tam do czynienia z operacją pokojową, a konfliktem zbrojnym. „Według nas, zasady nienaruszalności granic i suwerenności nie były przestrzegane" - dodał wiceminister. Powtórzył także stanowisko Kijowa, co do rozwiązania tej sytuacji: zawieszenie broni, a następnie negocjacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.