Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Ministerstwo i piłkarskie władze odrzucają zarzuty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-14 16:10

Federacja Futbolu Ukrainy oraz Ministerstwo Sportu odrzucają zarzuty komisji śledczej dotyczące defraudacji pieniędzy przy budowie stadionu olimpijskiego w Kijowie. Nie wykluczone, że zostanie na nim zorganizowany finał Euro 2012.

Zdominowana przez opozycyjną Partię Regionów parlamentarna komisja śledcza zarzuciła Ministerstwu Sportu zawyżenie wartości prac na stadionie Olimpijskim. „To otwarta kradzież pieniędzy" - mówił szef komisji Rawil Safiullin.

Zdaniem Federacji Futbolu Ukrainy, ten deputowany zawsze walczył z nią za pomocą ogólnych zarzutów. Obecnie postanowił wykorzystać Euro 2012, uciekając się do przekręcania faktów.

Z kolei minister sportu Jurij Pawlenko podkreślił, że informacje przedstawione przez komisję nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Skrytykował deputowanych uczestniczących w jej pracach. Jego zdaniem, ani razu nie znaleźli czasu, aby przyjść na stadion, popatrzeć, jak idą prace, porozmawiać z kierownictwem, czy projektantami.

Ukraiński parlament często tworzy komisje śledcze mające wyjaśnić podejrzane fakty. Rezultaty ich prac najczęściej są jednak tak spolityzowane, że interesują jedynie ich członków.

Jurij Pawlenko odrzucił także zarzuty przedstawione w tygodniku „Dzerkało Tyżnia". Opiniotwórcze czasopismo zarzuciło wykorzystanie przez ministerstwo sportu pieniędzy na Euro 2012 na inne inwestycje. Według szefa tego resortu, obiekty wymienione przez tygodnik będą wykorzystane w czasie Mistrzostw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.