Facebook Google+ Twitter

Ukraina mistrzem HWC 2009

Dobiegły końca Mistrzostwa Świata Bezdomnych. Zwyciężyła Ukraina, pokonując w finale Portugalię 5:4. Polska zajęła 8. miejsce.

Homeless World Cup 2008 / Fot. JOE CASTRO/PAPMistrzostwa Świata dla Bezdomnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Dzieje się tak z kilku powodów. Turniej piłki ulicznej to bardzo widowiskowa impreza. Mecz trwa 2x7 min i praktycznie akcje nie są przerywane (to za sprawą band, które uniemożliwiają wyjście piłki w aut).

Regulamin konkursu przewiduje, że każdy zawodnik może pojechać na mistrzostwa jeden raz, zatem co roku mamy nowe drużyny i nowych zawodników. W zespole jest trzech zawodników w polu oraz bramkarz. Zasadą uatrakcyjniającą grę jest fakt, iż gra się dwoma obrońcami.
Ważną również regułą MŚ jest to, iż każda drużyna gra do końca mistrzostw walcząc choćby o przedostatnie miejsce.

Do reprezentacji kraju mogą zostać powołane tylko osoby, które brały udział w różnego rodzaju terapiach, są uzależnione lub bezdomne. Podczas mistrzostw reprezentacje zakwaterowane są w namiotach, akademikach lub koszarach wojskowych.

Celem nadrzędnym HWC (Homeless World Cup) jest znalezienie motywacji do normalnego życia dla osób z uzależnieniami. Drużynom, które nie walczyły o nagrody, a o Puchar HWC nie można odmówić zaangażowania, chęci zwycięstwa i entuzjazmu.

Na MŚ w Mediolanie brało udział 48 reprezentacji z całego świata, a poziom zawodów był wysoki.
Polska Reprezentacja zakwalifikowała się do ćwierćfinałów i zajęła ostatecznie 8. miejsce, po nieudanych 3 ostatnich meczach.

Następne mistrzostwa w 2010 roku odbędą się w Brazylii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.