Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Na grypę i zapalenie płuc zmarło już prawie 100 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-05 15:26

W wyniku zachorowań na grypę i zapalenie płuc zmarło na Ukrainie prawie sto osób. Władze nie ujawniają, ile zgonów nastąpiło w wyniku grypy typu AH1N1.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że laboratorium w Londynie potwierdziło 15 przypadków zachorowań na grypę AH1N1. Resort nie jest w stanie powiedzieć, ile zgonów nastąpiło w wyniku tego typu choroby. Ogółem liczba przypadków śmiertelnych grypy oraz zapalenia płuc wynosi 95. Wczoraj zastępczyni głównego lekarza sanitarnego Ukrainy Ludmiła Mucharska mówiła o 17 chorych na AH1N1 i czterech zmarłych.

Najwięcej przypadków notuje się w zachodnich obwodach kraju. Zdaniem premier Julii Tymoszenko świadczy to o tym, że nowa grypa przyszła z państw Unii Europejskiej, gdzie już wcześniej zanotowano zachorowania na AH1N1.

Tymczasem w Odessie doszło do zamachu na naczelnika tamtejszej Inspekcji Kontroli Jakości Leków Wasyla Fesenkę. Milicja nie wyklucza, że jego przyczyną jest działalność zawodowa.

Od 2 listopada ta instytucja sprawdza, czy zakłady farmaceutyczne nie podwyższają wartości preparatów antywirusowych. Kontrole odbywają się z inicjatywy rządu. Premier Julia Tymoszenko obarczyła aptekarzy i producentów leków winą za brak odpowiednich medykamentów oraz masek ochronnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.