Facebook Google+ Twitter

Ukraińcy protestują po niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE

Ukraińcy wyszli na ulice miast, aby zaprotestować przeciwko decyzji rządu o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z UE. Nie będzie jednak powtórki "pomarańczowej rewolucji", bo Ukraińcy już nie wierzą ani władzy, ani opozycji.

 / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKOKijów od początku wahał się w sprawie podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Dokonał wyboru tak naprawdę z chwilą wystosowania przez Brukselę ultimatum w sprawie Julii Tymoszenko. Stąd też, zamiast atakować Ukrainę, warto zapytać, czy UE nie poszła za daleko, mieszając się w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Tymoszenko została skazana zgodnie z prawem ukraińskim. Fakt przekroczenia przez nią uprawnień nie budzi wątpliwości. Nie znalazł natomiast potwierdzenia zarzut wobec sądu o motywach politycznych, który został wymyślony przez sztab prawników byłej premier, jako linia obrony. Z czasem stał się czymś więcej, niż linią obrony, gdyż europejscy politycy przyjęli to za pewnik. Dlatego też zmanipulowano informację o rzekomej decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, potwierdzającej polityczny charakter sprawy. Tymczasem Trybunał w ogóle nie badał sprawy wyroku Tymoszenko, a jedynie jej tymczasowy areszt przed podjęciem wyroku.

A co do "pomarańczowej rewolucji" bis: nie będzie powtórki z prostego powodu - braku funduszy. Podczas gdy w 2004 roku biznes hojnie sponsorował Majdan, obecnie, ten sam biznes prosi prezydenta i rząd, aby odroczyli podpisanie umowy stowarzyszeniowej, bo cierpią ich interesy na Wschodzie. Rewolucji nie będzie, chyba że przy wsparciu finansowym z Zachodu w ramach tak zwanego eksportu demokracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeszcze Ukraina nie jest gotowa wejść do Unii Europejskiej , za frei . A Bitwa polityczna się rozciąga na dłuższa, batalie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.