Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Nielegalny hazard wciąż kwitnie dzięki lukom w prawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-08 09:04

Mimo że ukraińskie kasyna zostały oficjalnie zamknięte 1 lipca, część z nich nadal działa. „Komsomolskaja Prawda" pisze, że pozwalają na to luki prawne.

„Kijowskie jaskinie hazardu niby ucichły. Ale tylko na pierwszy rzut oka..." - napisano w dzienniku. Kasyna ożywają nocą. Nawet w dzień na miejscu jest obsługa, która co prawda zapewnia, że ich lokal nie działa. „Komsomolskaja Prawda" sugeruje jednak, że część z nich nadal pracuje.

Prawnik Ołeksandr Nikitin podkreśla, że zakazano działalności kasyn i sal z automatami do gier hazardowych. Nikt jednak nie zakazywał loterii i miejsc, gdzie można grać w pokera. Na przykład w Rosji, gra w "jędnorękiego bandytę" stała się loterią - aby wziąć w niej udział trzeba kupić odpowiednie żetony i cukierki. Co więcej, odwołano tylko licencje wydawane przez Ministerstwo Finansów. Oprócz tego są lokalne pozwolenia, których nikt nie zabierał.

Zakaz działalności kasyn i sal z automatami do gry obowiązuje na Ukrainie od 1 lipca. Decyzję oficjalnie podjęto po pożarze w maju jednego z takich lokali w Dniepropietrowsku, gdzie zginęło 10 osób. Podobne zakazy wprowadzono w tym samym czasie w Rosji i Kazachstanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.