Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Niemcy pomogą w budowie stadiony na Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-16 16:27

Niemiecka firma Arena.com ma pomóc w budowie stadionu we Lwowie. Na początku grudnia UEFA ma podjąć decyzję, w których miastach Ukrainy, poza Kijowem, odbędzie się Euro 2012.

Odpowiednia umowa została podpisana we Lwowie między kierownictwem budowy stadionu, wykonawcą - firmą Azowinteks oraz niemiecką Arena.com. Ta ostatnia ma się zająć kontrolą wykonanych wcześniej szkiców roboczych oraz dalszą dokumentacją. Przeprowadzenie ekspertyzy zajmie miesiąc i w tym czasie będą wykonywane jedynie podstawowe prace, na przykład, budowa fundamentów. W połowie listopada rozpocznie się nadrabianie opóźnień.

W opublikowanym przez ukraińskie media we wrześniu tajnym raporcie UEFA, organizacja wyjątkowo krytycznie oceniła stan przygotowań stadionu we Lwowie. Jej eksperci stwierdzili nawet, że wybudowanie obiektu w zapowiadanym terminie jest mało prawdopodobne. Sugerowali także zaangażowanie zagranicznej firmy, która miała kontrolować prace - jest nią właśnie arena.com.

Stadion to jednak nie jedyny problem miasta - kłopoty dotyczą także lotniska. Dopiero 4 listopada odbędzie się przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. Wśród pretendentów jest polska firma ABM Wschód.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.