Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Nowa koalicja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-09 17:38

Na Ukrainie powstała nowa koalicja rządowa. Wszedł do niej Blok Julii Tymoszenko, Blok Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona oraz Blok Łytwyna.

Obecny sojusz jest rozszerzonym wariantem istniejącej do września koalicji Bloku Julii Tymoszenko i Naszej Ukrainy - Ludowej Samoobrony. Rozpadła się ona po przyjęciu dzięki głosom ugrupowania premier i opozycyjnej Partii Regionów ustaw, ograniczających władzę prezydenta Wiktora Juszczenki.

Koalicja Naszej Ukrainy - Ludowej Samoobrony i Bloku Julii Tymoszenko powstała pod koniec listopada zeszłego roku. Od początku rząd stworzony przez Tymoszenko był obiektem krytyki ze strony Wiktora Juszczenki i jego bliskich współpracowników. Mała przewaga nad opozycją sprawiała, że koalicja nie była w stanie przyjąć prawie żadnej ustawy, a trybuna parlamentu była blokowana zarówno przez Partię Regionów, jak i Blok Julii Tymoszenko. Sojusz został jeszcze bardziej osłabiony w czerwcu, kiedy z koalicji odeszło dwóch deputowanych związanych z prezydentem, co oznaczało stratę większości w Radzie Najwyższej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.