Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Nowa koalicja w rządzie. Partia Regionów i komuniści łączą się!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-11 09:42

W Radzie Najwyższej Ukrainy ogłoszono powstanie nowej koalicji rządowej Partii Regionów, Bloku Łytwyna, komunistów oraz pojedynczych deputowanych z innych klubów parlamentarnych. Sojusz liczy 235 deputowanych. Prawdopodobnie dziś także powstanie rząd.

Nowa koalicja ''Stabilność i reformy" liczy 235 deputowanych. Większość parlamentarna wynosi 226 głosów. Sojusz został utworzony dzięki wprowadzeniu zmian do regulaminu Rady Najwyższej. Pozwalają one na tworzenie koalicji przez pojedynczych deputowanych, a nie tylko kluby parlamentarne. Opozycja oraz większość obserwatorów twierdzi, że taka zmiana jest niezgodna z konstytucją.

Według wiceszefa klubu Partii Regionów Ołeksandra Jefremowa, dziś także zostanie powołany nowy rząd na czele z premierem Mykołą Azarowem. Przedstawi on skład nowej Rady Ministrów i odbędzie się jej pierwsze posiedzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.03.2010 10:05

Gdy umysł śpi budzą się demony; gdy lud woła chleba i igrzysk pojawiają się dyktatorzy. I jeszcze jedno przysłowie: lepszy sąsiad blisko od brata w Ameryce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.