Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Opóźnienia w budowie Stadionu Olimpijskiego na Euro 2008

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-08 14:05

W Kijowie wstrzymano rozbiórkę centrum handlowego przed Stadionem Olimpijskim, gdzie mają się odbyć mecze Euro 2012. Rozpoczęto ją pod koniec zeszłego tygodnia, gdy w ukraińskiej stolicy był szef UEFA Michel Platini.

Gazeta "Sport-Ekspress" pisze, że odpowiedzialna za prace państwowa firma Ukrtonnelmetrostroj wstrzymała finansowanie rozbiórki. Powodem są prawdopodobnie komentarze kijowskich władz dotyczące zbyt dużej kompensacji dla właściciela niedokończonego centrum handlowego.

Przewodniczący Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis zaznaczył, decyzja o wstrzymaniu rozbiórki może się okazać "krokiem do ostatecznego pogrzebania wszystkich naszych nadziei". Podkreślił, że będzie musiał poinformować o tym UEFA oraz jej przewodniczącego Michela Platini, który naciskał w czasie wizyty w Kijowie, aby co tydzień przesyłać mu zdjęcia z prac przy Stadionie Olimpijskim.

Centrum handlowe uniemożliwia rozbudowę stadionu i zapewnienie bezpieczeństwa kibicom, na co wielokrotnie zwracała uwagę UEFA. Dlatego też kilka dni przed wizytą w Kijowie Michela Platini, w ubiegłym tygodniu, rozpoczęto rozbiórkę obiektu. Trwała jednak tylko do poniedziałku. To i tak dłużej niż w maju, gdy koparki pracowały nad zniesieniem budowy jedynie 15 minut. Potem prace wstrzymano pod pretekstem braku planu ich przeprowadzenia.

Nadal brak jest projektu modernizacji samego stadionu. Władze unieważniły ostatnio przetarg, który wygrała tajwańska firma Archasia. Według nieoficjalnych informacji, Chińczycy nie chcieli się zgodzić na zaproponowanych im podwykonawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.