Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Pieniądze na Euro 2012 wydane na kampanię prezydencką?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 15:05

Pieniędzy wydanych przez Julię Tymoszenko i Wiktora Janukowycza na prezydencką kampanię wyborczą na Ukrainie wystarczyłoby na finansowanie przez 2 lata przygotowań infrastruktury do Euro 2012. W zeszłym roku na ten cel wydano z budżetu 200 milionów dolarów.

Tygodnik ''Korrespondent" pisze, że wydatki wszystkich kandydatów na kampanię wyborczą sięgnęły 850 milionów dolarów. Z tego około połowy wydali liderzy - Wiktor Janukowycz i Julia Tymoszenko. Sama emisja filmów reklamowych w telewizji zajęła w przypadku pani premier łącznie 3 dni i 6 godzin, a w przypadku lidera Partii Regionów - prawie o 1 dzień dłużej.

Trwają rozmowy o powołaniu nowej koalicji rządzącej, ponieważ obecny sojusz nie jest w stanie współpracować z nowym prezydentem. Wiktor Janukowycz nie wykluczył rozmów z Julią Tymoszenko.
Żąda jednak, aby przeprosiła go wcześniej za epitety pod jego adresem. Wiceszef Partii Regionów Borys Kolesnikow nie odrzucił możliwości powołania koalicji z Blokiem Julii Tymoszenko w celu wprowadzenia zmian do konstytucji.

Tymczasem anonimowy rozmówca agencji RBK z ugrupowania Wiktora Janukowycza powiedział, że nowa koalicja z udziałem tej partii oraz Naszej Ukrainy Wiktora Juszczenki i Bloku Łytwyna zostanie powołana już we wtorek. Do współpracy z nowym sojuszem ma być także gotowych 80 deputowanych Bloku Julii Tymoszenko. Te informacje potwierdzają źródła w partii Julii Tymoszenko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.