Facebook Google+ Twitter

Ukraina. Pijani ministrowie, spory i skandale polityczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 10:13

Ukraiński portal informacyjny Korrespondent.net podsumował 2009 rok. Ukraińcy zapamiętają z niego spory prezydenta z premier, panikę wywołaną epidemią grypy, zamknięcie kasyn oraz skandale polityczne.

Według portalu, spory Julii Tymoszenko i Wiktora Juszczenki doszły do absurdu. Ukraińcy uznają je za smutną codzienność. Pod koniec roku zaczęli już przyzwyczajać się nawet do wulgarnego słownictwa, używanego w tym konflikcie.

W 2009 roku startowała także kampania wyborcza przed styczniowymi wyborami prezydenckimi. Politycy zapomnieli o NATO, rosyjskiej Flocie Czarnomorskiej i UPA, a zajęli się walką z korupcją i kryzysem ekonomicznym.

Z mijającego roku Ukraińcy zapamiętają także jesienną epidemię grypy. Na chwilę zapomniano o kampanii wyborczej i wszyscy rzucili się do aptek, aby kupić leki i maseczki ochronne. Jak czytamy w portalu Korrespondent.net, politycy starali się pokazać, że walczą z epidemią, jednak widać było, iż Ukraina była do niej kompletnie nie przygotowana.

2009 rok to także czas głośnych skandali politycznych. W mediach mówiono o pijanym ministrze spraw wewnętrznych Juriju Łucence, który pobił się z policją we Frankfurcie, a deputowany Bloku Julii Tymoszenko Wiktor Łozynski został oskarżony o zabójstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ona
  • Ona
  • 13.07.2011 11:21

w Polsce z kolei szerzą się seks-afery seksaferyhttp://pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.