Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Podróżowanie po UE bez wizy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-22 17:39

Unia Europejska rozpocznie rozmowy o zniesieniu wiz dla obywateli Ukrainy - poinformowała w Brukseli komisarz do spraw zagranicznych Benita Ferrero-Waldner.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść na unijno-ukraińskim szczycie, który odbędzie się we wrześniu w Evian. Komisarz Ferrero-Waldner zastrzegła, że postęp w rozmowach będzie zależał od postępów Kijowa w walce z nielegalną imigracją.

- Trzeba wiedzieć, że mówimy o perspektywie średnio i długookresowej. Są problemy, które muszą zniknąć. Ale jednocześnie musimy też znaleźć takie rozwiązania, które będą z korzyścią dla obywateli Ukrainy - dodała.

Ostrożnie na ten temat wypowiadał się francuski minister spraw zagranicznych. Bernard Kouchner przyznał, że rozmowy mogą być trudne, w momencie kiedy Unia Europejska zmaga się z problemem napływu imigrantów.
Sprawa relacji z Ukrainą była dziś jednym z głównych tematów spotkania szefów dyplomacji 27 państw w Brukseli.

Zdecydowano, że negocjowana właśnie z Ukrainą umowa o współpracy będzie nazwana stowarzyszeniową, o co zabiegały władze w Kijowie. I choć nie znajdzie się w niej obietnica przyszłego członkostwa w Unii, Ukraina ma nadzieję, że umowa otworzy jej drogę do Wspólnoty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.