Ukraina - Polska 1:0. Nie zagramy na mundialu w Brazylii [Zapis relacji NA ŻYWO]

Polska przegrała z Ukrainą w Charkowie 1:0. Tym samym definitywnie pożegnała się z szansą awansu na Mistrzostwa Świata w Brazylii.

/ Fot. PAP/Radek PietruszkaZapis relacji NA ŻYWO

94' Koniec spotkania. Polacy przegrywają z Ukrainą 1:0. Tym samym kończą się nasze marzenia o wyjeździe na Mistrzostwa Świata w Brazylii. Nadzieja umiera ostatnia, nadzieja umarła. O awans należało walczyć we wcześniejszych meczach. We wtorek czeka nas jeszcze ostatnie spotkanie na Wembley z Anglią. Za uwagę dziękuję Paweł Kiliański.
92' Kolejna zmiana w szeregacj Ukrainy.
90' Sędzia przedłuża mecz o cztery minuty.
90' Kuba Błaszczykowski uderza także nad bramką.
90' Schodzi strzelec jedynej bramki w meczu, na trybunach owacja na stojąco.
88' Kolejne niecelne dośrodkowanie naszych zawodników, kto jeszcze wierzy w zwycięstwo?
86' Waldemar Fornalik próbuje mobilizować polskich piłkarzy.
85' Bijemy głową w mur. Próbujemy budować atak pozycyjny, niestety, nic z tego nie wychodzi.
83' Próbujemy przedzierać się środkiem boiska. Ukraińscy obrońcy stopują nasze zapędy.
81' Kolejna żółta kartka dla Polaka, tym razem dla Łukasza Szukały.
80' Ostatnie dziesięć minut meczu. Czy jestesmy w stanie wygrać?
78' Żółta kartka dla Sławomira Peszki.
77' Na boisku melduję się Zieliński.
76' Peszko uderza w boczną siatkę bramki.
74' Robert Lewandowski strzela minimalnie nad poprzeczką głową.
72' Robert Lewandowski uderza bardzo wysoko nad bramką.
71' Rzut wolny dla Polaków ok. 20 metrów od bramki Ukrainy.
69' Ukraina na fali, kolejne dośrodkowanie w nasze pole karne.
68' Szkoda straconej bramki. Teraz należy strzelić dwie bramki.
65' Mierzejewski pojawia się na boisku.
64' Gol dla Ukrainy. Wojtkowiak mija się z piłką, do piłki dochodzi Iarmolenko i pewnym strzałem w dłuższy róg pokonuję Boruca.
62' Waldemar Sobota opuszcza boisku, na boisku melduje się Sławomir Peszko.
61' Rajd Blaszczykowskiego, minał trzech piłkarzy i uderzył na bramkę rywali. Niestety, niecelnie, ale brawa za chęci!
59' Do wejścia na boisku szykuję się Sławek Peszko.
59' Iarmolenko uderza na bramkę Boruca, strzał kilka metrów nad poprzeczką.
57 Kolejny faul Ukraińców, tym razem na Robercie Lewandowskim.
55' Rakitskyy otrzymuje żółtą kartkę po faulu na Błaszczykowskim.
52' Obie drużyny nie mogą zblizyć sie pod bramkę rywali. Gra toczy się w środku boiska.
49' Kontratak Ukraińców, na szczęście w ostatniej chwili odbieramy futbolówkę.
47' Zbyt głębokie dośrodkowanie Soboty, bramkarz Ukrainy wyłapuje piłkę.
45' Rozpoczynamy drugą połowę.

II Połowa

46' Koniec pierwszej połowy. Wracamy po przerwie.
45' Sedzie przedłuża pierwszą polowę o 1 minutę.
45' Dośrodkowanie Ukraińców, Artur Boruc wypałuje piłkę.
43' Gra się uspokoiła, pilkarze obu drużyn oczekują na przerwę.
40' Sobota uderza na bramkę rywali, bramkarz ze sporymi problemamy wybija pilkę na rzut rożny.
39' Konopianka uderza z rzutu wolnego bezpośrednio na polską bramkę, Boruc na stanowisku.
38' Ponowny faul Krychowiaka. Rzut rożny dla Ukrainy.
37' Strzał z dystansu Roberta Lewandowskiego, niestety nie dokręcił piłki i ta ląduje nad poprzeczką.
32' ponownie nic z tego nie wyszło.
32' Rzut wolny dla Ukrainy.
32' Robert Lewandowski leży na murawie, piłke wybijaja Polacy na aut.
31' Lewandowski uderza na bramkę Ukrainy, niestety nie był to najmocniejszy strzał.
29' Ależ strzał Ukraińców, minimalnie obok bramki Boruca.
27' Rzut rożny dla Polaków. Glik uderza glową i tylko obrońca Ukrainy ratuje drużynę przed utrata bramki!
26' Faul na Krychowiaku. Tym razem bez kartki.
23' Piłka opuszcza linie boiska, bardzo niecelne dośrodkowanie gospodarzy.
23' Rzut rożny dla Ukraniny.
22' Atak pozycyjny Polaków. Niestety, gramy bardzo niecelnie.
20' Niestety, nic z tego nie wychodzi. Piłka uderzona po dośrodkowaniu daleko do bramki.
20' Faul na Lewandowskim. Rzut wolny dla Polaków ok. 30 metrów od bramki.
18' Rzut wolny dla Ukrainy. Na nasze szczęście łapiemy gospodarzy. na spalonym
16' Sobota uderza na bramkę gospodarzy, niestety bramkarze bez problemu łapie piłkę.
13' Iarmolenka z dystansu uderza na naszą bramkę, Boruc pełnie łapię piłkę.
10' Rzut wolny dla Ukrainy. Na szczeście bardzo źle wykonany i od bramki rozpoczyna Boruc.
8' Kolejna żółta kartka dla Ukraińców. Miejmy nadzieję, że to ostudzi zapał naszych rywali.
6' Robert Lewandowski uderza głową nad poprzeczką.
5' Edmar uderza minimalnie obok od spojenia bramki Boruca.
3' Kolejny faul Ukraińców i mamy pierwszą żółta kartkę w tym meczu.
1' Pierwszy rzut wolny dla gości. To będzie twardy, męski mecz.
1' Ukraina rozpoczyna. Biało-Czerwoni, tylko zwycięstwo!
0' Obie drużyny wymieniaja się proporczykami. Czy jesteśmy w stanie pokonać drużynę Ukrainz_
0' Hymn Ukrainy. Na stadionie kartoniada.
0' Realizator trochę zaspał. Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Na stadionie słychać hymn Reprezentacji Polski.

I Połowa

Polska reprezentacja zmierzy się w Charkowie z Ukrainą. Porażka oznacza definitywny koniec marzeń o Mistrzostwach Świata w Stadion w Charkowie / Fot. V&A Dudush (CC BY SA 3.0) Wikipedia.en2014 roku. Ciekawostką jest powrót po trzy letniej przerwie do reprezentacji Mariusza Lewandowskiego. Czy nasz drużyna jest w stanie pokonać wyzej notowanego rywala? Przypomnijmy, że w Warszawie przegraliśmy z naszymi sąsiadami 1:3.