Facebook Google+ Twitter

Ukraina potrzebuje silnego przywódcy, a nie gangstera

Prezydent Czech Miloš Zeman uważa, że Ukraina potrzebuje silnego przywódcy, a nie "jednego z tych gangsterów, którzy rządzili dotychczas". W ten sposób przeciął linię politycznego poparcia Ukrainy przez UE.

 / Fot. By Miloslav Hamřík (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsPrezydent Czech jest przekonany, że obecna ukraińska opozycja to gangsterzy, „nawet jeśli była to kobieta z anielskim uśmiechem i pięknym warkoczem”. Uważa także, że nikt nie może pomóc Ukrainie, również UE, gdyż kolejne pieniądze wylądują w kieszeniach oligarchów. Istota toczącej się od kilku miesięcy rewolucji, jego zdaniem, polega na walce jednych gangsterów z innymi gangsterami.

Ostre słowa polityka ukraińskie media bez cenzury i bardzo chętnie rozpowszechniły, co kilka tygodni temu nie byłoby możliwe. Do przestrzeni medialnej trafiały jedynie pochlebne wypowiedzi światowych polityków o Majdanie. Te negatywne były filtrowane i modyfikowane dla potrzeb propagandowych.

Wracając do wypowiedzi prezydenta Czech, sprawdziłem na portalach społecznościowych i informacyjnych stronach internetowych, co o niej sądzą Ukraińcy. Nie brak opinii, że Miłos został przekupiony przez Putina lub, że boi się Rosji. Zdecydowana większość jednak zgadza się z prezydentem Czech. W komentarzach można przeczytać, że: Bandyci wojują, a naród cierpi. Zwalczającymi się gangsterami jest Janukowycz i Spółka oraz Ona i Spółka (czyli Tymoszenko). Ukraińcy, odnosząc się do europejskiej polityki wobec Ukrainy, z przekąsem pytają: a gdzie jest głębokie zaniepokojenie? To ulubione słowo europejskich polityków utwierdziło Ukraińców w przekonaniu, że jeżeli umiesz liczyć, to licz na siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pani Elżbieto, Czesi i Węgrzy to pionki. My zresztą też. Proszę spojrzeć, jakie posunięcia robią liczący się gracze:
http://www.rp.pl/artykul/2,1103182-Pierwsza-runda-dla-Rosji.html?p=2
Ktoś w komentarzach napisał: "Druga Jałta". Niestety, można to było przewidzieć, bo USA niczym się nie różni od Rosji, jeśli chodzi o podejście do cudzej suwerenności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czesi od czasów Vaclava Klausa sympatyzują z Rosją . Są od Rosji uzależnieni finansowo . To samo można powiedzieć o Orbanie ,który zaciągnął gigantyczną pożyczkę od Rosji .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego Polska nie może mieć tak mądrego prezydenta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wie, co mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ukraina szybko by wróciła do normalności ale niejasne układy pomiędzy armią,przemysłem,oligarchami nie pozwalają na zakończenie zaistniałej sytuacji.Trwa dzielenie łupów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czesi jak zwykle przytomni i racjonalni. Żadnych sentymentów, łamania rąk, pomocy dla jedynie słusznych itp. bzdetów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.