Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Potwierdzono śmiertelny przypadek AH1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 11:07

Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1 zgon z powodu świńskiej grypy. Liczbę przypadków wirusa A H1N1 w tym kraju szacuje się na 11.

Ogólną liczbę zgonów na Ukrainie, do których doszło z powodu powikłań po grypie i zapaleniu płuc szacuje się na 37, jednak nie potwierdzono, że przyczyną śmierci tych osób był wirus A H1N1.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Ludmiła Hordon poinformowała, że aby określić przyczynę należy wziąć próbki w pierwszych dniach choroby, tymczasem chorzy zwracają się o pomoc dopiero tydzień po zachorowaniu.

Rano minister zdrowia Ukrainy Wasyl Kniazewycz oświadczył, że w tym kraju rozpoczęła się epidemia świńskiej grypy. Dodał, że zostaną podjęte odpowiednie działania, przede wszystkim rozważane jest przedłużenie kwarantanny w szkołach i na uczelniach oraz jej wprowadzenie na terytorium całego kraju. Zwrócił się jednocześnie do Ukraińców z prośbą o unikanie miejsc publicznych i jak najszybsze zgłaszanie się do lekarza w przypadku pierwszych symptomów. "Ludzie umierali tylko dlatego, że nie szli do lekarza. Robili to dopiero 5-7 dnia choroby, kiedy już nie można było pomóc" - zaznaczył Wasyl Kniazewycz.

Najgorsza sytuacja jest w obwodzie tarnopolskim. Przypadki zgonów zanotowano także w graniczącym z Polską obwodzie lwowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.