Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Prasa wytyka Janukowyczowi wpadki w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 09:28

Ukraińska prasa pozytywnie ocenia rezultaty wizyty nowego prezydenta w Brukseli. Zwraca jednak uwagę, że - tradycyjnie dla Wiktora Janukowycza - nie obyło się bez potknięć.

Prawie wszystkie gazety i portale piszą o tym, że w wywiadzie dla kanału Euronews Wiktor Janukowycz pomylił Kosowo z Czarnogórą i Osetię Południową z Północną. Na szczęście nie doszło do żadnej wpadki w czasie rozmów z unijnymi urzędnikami.

Według „Kommersanta", nowy prezydent spełnił ich oczekiwania: przede wszystkim zapewniał o tym, że będzie kontynuował politykę zbliżenia z Unią Europejską. Ukraina otrzymała też mapę drogową, która może doprowadzić do zniesienia wiz dla obywateli tego kraju. Gazeta „Dieło" -powołując się na własne informacje- pisze, że znalazły się tam podobne warunki do tych, które wcześniej postawiono krajom bałkańskim: wprowadzenie paszportów biometrycznych, kontrola nad migracją i walka z korupcją.

Kolejna wizyta zagraniczna Wiktora Janukowycza odbędzie się w piątek. Tym razem prezydent pojedzie do Moskwy, gdzie - według gazety „Segodnia"- spotka się prawdopodobnie z Władimirem Putinem i Dmitrijem Miedwiediewem. Dziennik już zwraca uwagę na zmianę nastawienia rosyjskiej telewizji, która staje się coraz bardziej życzliwa Ukrainie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.