Facebook Google+ Twitter

Ukraina. Próbowali przemycić 28 butelek z... tłuszczem świstaka

Dwóch obywateli Ukrainy próbowało przemycić 28 butelek z tłuszczem świstaka i niedźwiedzia brunatnego, na polskim przejściu granicznym z Ukrainą w Medyce.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. François Trazzi, CC BY-SA 3.0 / WikipediaZatrzymani przez celników mężczyźni tłumaczyli, że nie wiedzieli, iż na przewóz przez granice tego typu towarów potrzebne są zezwolenia.

Zarówno tłuszcz świstaka, jak i niedźwiedzia brunatnego stosowany jest w medycynie niekonwencjonalnej. "Uważa się, że wzmacniają odporność organizmu. Tłuszcz z niedźwiedzia podawany doustnie ma też pomagać na choroby układu oddechowego, a stosowany jako maść ma leczyć zwyrodnienia stawów i reumatyzm", powiedziała TVN24 Edyta Chybowska, rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Przemyślu.

Część butelek miała prawdopodobnie trafić do sprzedaży. Wobec mężczyzn wszczęte zostało postępowanie karne - grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

W tym roku na podkarpackich przejściach granicznych próbowano przemycić inne chronione gatunki zwierząt m.in. żółwie, papugi, a także skórę niedźwiedzia, podaje TVN24.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.