Facebook Google+ Twitter

Ukraina prosi o udzielenie kredytu w wys. 2 mln zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-11 20:10

Ukraina zwróciła się do Międzynarodowego Funduszu Walutowego z prośbą o udzielenie kredytu w wysokości 2 miliardów dolarów. Tymczasem instytucja ta zrezygnowała nawet z przekazania czwartej transzy przyznanego wcześniej kredytu.

Wicepremier Hryhorij Nemyria powiedział, że prośba została wystosowana w związku z - jak się wyraził - realizacją wewnętrznych zobowiązań. Chodzi o wypłaty pensji i emerytur oraz zapłacenie za rosyjski gaz. "Najbliższe 3 miesiące będą decydujące" - podkreślił w wywiadzie dla "Financial Times".
Tymczasem Międzynarodowy Fundusz Walutowy po raz kolejny poinformował, że Ukraina nie otrzyma czwartej transzy kredytu, czyli 3,5 miliarda z 16 miliardów 400 milionów dolarów.

Decyzja została odłożona do czasu styczniowych wyborów prezydenckich, ponieważ ukraińscy politycy nie są w stanie dojść do porozumienia co do realizacji budżetu. Czarę goryczy przelała przyjęta przez Radę Najwyższą i podpisana przez prezydenta Wiktora Juszczenkę uchwała o podwyżce minimalnych pensji i emerytur.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.