Facebook Google+ Twitter

Ukraina: przedsiębiorcy strajkują - Janukowycz nie ustępuje

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-11-23 13:31

Jak poinformowała ukraińska agencja informacyjna UNIAN prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nazwał przedsiębiorców protestujących na Majdanie skorumpowanymi biznesmenami.

Swoją opinię na temat protestujących biznesmenów Janukowycz przedstawił w wywiadzie dla brytyjskiego "Financial Times". Słowa prezydenta odnoszą się do grupy przedstawicieli małego i średniego biznesu, protestujących wobec nowego kodeksu podatkowego, na kijowskim placu Niepodległości. Protest został wywołany m.in. rozszerzeniem obowiązku posiadania kas fiskalnych, ograniczeniem liczby przedsiębiorców, którzy mogą korzystać z uproszczonego opodatkowania oraz zaostrzeniem przepisów dotyczących kontroli podatkowej. Przedsiębiorcy domagają się odrzucenia uchwalonego w zeszłym tygodniu kodeksu podatkowego. Wskazują, że faworyzuje on interesy dużych firm.

"Całe pokolenie biurokratów zrobiło biznes na korupcji" - cytuje słowa prezydenta Ukrainy agencja UNIAN. "Demokracja to przede wszystkim porządek i rządy prawa" - dodaje prezydent. Ciekawe, że słowa te padają z ust człowieka, który kilkakrotnie karany był za łamanie prawa. To zniewaga wobec przeciętnego Ukraińca, borykającego się z układem państwowej korupcji.

Nie wiadomo jak długo protestujący będą mogli pozostać na Majdanie Niepodległości. Z powodu wizyty patriarchy moskiewskiego Cyryla w dniach 22 - 26 listopada w centrum Kijowa obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych władza wezwała protestujących na Majdanie przedsiębiorców do opuszczenia placu Niepodległości. Apel ten uzasadniono wspomnianą decyzją Okręgowego Sądu Administracyjnego w Kijowie, która mówi o zakazie organizacji wszelkich zgromadzeń czy demonstracji w centrum miasta do 26 listopada włącznie.

Jak rozwinie się ta sytuacja? Albo rząd zdecyduję się na działanie i Ukraina ostatecznie ruszy szlakiem wschodniego sąsiada albo do protestujących dołączą dziesiątki tysięcy zwykłych, niezadowolonych z obecnej władzy ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 23.11.2010 23:28

Przepraszam,to musiała być fraza na cyrylice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.11.2010 23:26

A, jeszcze jedno,najważniejsze,w istocie ta tzw reforma robi się po to,aby zabrać wszyscy biznesy,mniej więcej dochodowe,w swoi ręce(donieckie):wiem dokładnie jak wypierają stąd miejscowych przedsiębiorców,a na ich miejsce przychodzą ludzi z Donbasu,a dla nich swój prezydent zrobi nawet ferii podatkowe.Kiedyś w 2004,obywatel Janukowycz tak mówił: "Донбас& ;#1089; порожн&#1103 ;к не гонит."П&am p;#1086;рожняк- to na grypserze-nie załadowany pociąg (wagon, wóz),гнать-to znaczy wypędzać.O tak to jest,niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.11.2010 23:07

Robercie,nikt nie mówi,że trzeba wprowadzać kasy fiskalne gdzie obrót jest duży,albo w hurtowniach,lecz nasz człowiek zawsze znajdzie wyjście,gdzie go być nie powinno.Na przykład,teraz wszystkie sklepy jubilerskie pracują bez kas fiskalnych,albo kawiarni-też.A propos tych kas,w nasz wiek komputerów itd,codziennie zerować pamięć aparatu,to już nie sztuka.A więc zawsze to samo,chcieli jak lepiej,a...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I w Polsce nie łatwo było uporać się z kasami fiskalnymi dla wszystkich branż. Wciąż są ci lepsi i ci gorsi. W kolejce czekają inne dziedziny życia do zrównania: górnicy, rolnicy, mundurowi, etc :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Interesujący artykuł prosto z Ukrainy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 23.11.2010 16:55

Ukraina ;to twardy orzech do zgryzienia. Wy sobie sami musicie pomóc!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

zamiast "urzędniki" - urzędnicy :)
Szkoda, że nie za bardzo można jakoś pomóc... Korea (jako całość) na krawędzi konfliktu/wojny, u Was też niepokoje...smutne to...Ale mam nadzieję, że znajdzie się jakieś rozwiązanie - oby nie siłowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.11.2010 16:07

Tragikomicznie było dziś na Majdanie,z jednej strony urzędniki z administracji miasta wołają do protestujących aby oni uwolnili plac,a z drugiej narodni deputaty (posły) powiesili na namiotach tabliczki z napisem Poczekalnia posła ...,i w takim wypadku nikt nie może przeszkadzać posłowi rozmawiać z narodem.Takie mamy przepisy....

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.11.2010 15:46

Masz rację Zuzanno,bo jak u was tak i u nas są równi,a są nieco równiejsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teoretycznie Janukowycz mówi całą prawdę co do przestrzegania prawa przez wszystkich. No ale "bidulka" sam do siebie tego nie stosuje...;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.