Facebook Google+ Twitter

Ukraina przestraszyła się Michaela Platiniego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 10:45

Lwowski stadion i miejscowe lotnisko będą budować nowe firmy. Powodem zmiany podwykonawców są kilkumiesięczne opóźnienia w przygotowaniach obydwu obiektów.

Wicepremier Borys Kolesnikow poinformował, że generalny podwykonawca prac na stadionie, firma Azowinteks, zostanie zastąpiona przez ukraińsko - macedońsko - chorwacko - tureckie konsorcjum. Przyczyną są opóźnienia w pracach. Wicepremier do spraw Euro 2012 zapewnił, że stadion będzie gotowy do końca przyszłego roku. Azowinteks stracił także inne zamówienie - nowy podwykonawca zajmie się budową pasa startowego na lwowskim lotnisku. Będzie to firma Altkom, która wykonuje takie prace w Doniecku. Borys Kolesnikow nie powiedział jednak, kto będzie budował nowy terminal portu lotniczego.

W czasie pobytu wicepremiera we Lwowie podpisano także wstępne porozumienie z miejscową fabryką autobusów. Ma ona przygotować 500 trolejbusów i 1500 autobusów dla 4 miast, gdzie odbędzie się Euro 2012. Wartość umowy to 3,5 miliarda hrywien, czyli 1 miliard 200 milionów złotych.

Ukraińskie władze dotąd nie skomentowały wczorajszej wypowiedzi szefa UEFA Michela Platiniego, który zagroził, że Mistrzostwa na Ukrainie w ogóle się nie odbędą jeżeli nie zostanie zmodernizowany stadion Olimpijski w stolicy, gdzie opóźnienie w pracach wynosi 5 miesięcy. Metoda przemilczania krytycznych uwag jest charakterystyczna dla ukraińskich polityków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.