Facebook Google+ Twitter

Ukraina rezygnuję z umowy stowarzyszenia z UE

Ukraina formalnie wycofała się z podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Na dzisiejszym posiedzeniu rządu zastała podjęta decyzja o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE.

 / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKOStało się to, o czym pisaliśmy od miesięcy – Ukraina rezygnuję z podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Dzień po szczycie państw Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), który odbył się wczoraj w Rosji, Kijów formalnie potwierdził, że nie jest zainteresowany integracją z UE, przynajmniej jeszcze nie teraz. Podjętą decyzję rząd uzasadnił koniecznością odbudowania nadszarpniętej współpracy handlowej z Rosji i innymi państwami WNP. Nieformalnie możemy się domyślać, że Ukraina dała jasną odpowiedź Zachodowi – nie uwolnimy byłej premier tylko dlatego, że wy tego żądacie.
Szantaż ze strony UE w sprawie uwolnienia Julii Tymoszenko, która nie bez powodu znalazła się za kratkami, z powodów oczywistych nie miał szans na powodzenie, o czym piszemy od kilku tygodniu. O wiele bardziej skuteczną okazała się polityka Rosji, która pokazała Ukrainie, jakie będą konsekwencje stowarzyszenia z UE.
Ukraina to nie Polska, czego nie chcą zrozumieć ani polscy politycy, ani europejscy biurokraci. Gospodarczo, kulturowo, religijnie i mentalnie bliżej jej do Moskwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.