Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Rząd dzieli hrywny na Euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-08 21:34

Ukraiński rząd zapewnił finansowanie przedsięwzięć związanych z Euro 2012 na początek przyszłego roku. Było to jedno z żądań UEFA.

Minister sportu Jurij Pawlenko poinformował, że na pierwszy kwartał przyszłego roku przeznaczono ponad 563 miliony hrywien, czyli prawie 190 milionów złotych. Największa część z nich przypadnie na modernizację stadionu w Kijowie oraz lotnisk we Lwowie, Doniecku i Charkowie. Do Lwowa trafi także 50 milionów hrywien na budowę stadionu.

Z kolei wicepremier Iwan Wasunyk oświadczył, że do końca roku na przedsięwzięcia związane z Euro 2012 zostanie przeznaczone prawie 400 milionów hrywien, czyli 130 milionów złotych.

Wcześniej Iwan Wasunyk powiedział, że kwestia finansowania prac jest jedną z najważniejszych dla UEFA. Organizacja obawia się bowiem, że wybory prezydenckie, które odbędą się 17 stycznia, przeszkodzą w organizacji Euro 2012.

W piątek UEFA podejmie decyzję, czy Mistrzostwa odbędą się tylko w ukraińskiej stolicy, czy także we Lwowie, Doniecku lub Charkowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.