Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Śmiertelny przypadek zakażenia świńską grypą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-29 13:28

Na Zakarpaciu zanotowano pierwszy śmiertelny przypadek zakażenia wirusem nowej grypy typu A H1N1. U kolejnego mieszkańca regionu stwierdzono tę chorobę.

Obydwaj mężczyźni wrócili niedawno z Rosji - jeden z Petersburga, a drugi z Moskwy. Pierwszy z nich chorował ponad tydzień zanim zgłosił się do lekarza. Jego stan był ciężki. Wstępna przyczyna śmierci to zakażenie wirusem nowej grypy, a dodatkowe analizy pozwolą na postawienie ostatecznej diagnozy.

Drugi mężczyzna zgłosił się do lekarza od razu, gdy pojawiły się pierwsze symptomy i został umieszczony w szpitalu w Użgorodzie. Rokowania są optymistyczne.

Ukraińskie władze spodziewają się epidemii świńskiej grypy w listopadzie. Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do Światowej Organizacji Zdrowia z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu szczepień.

Tymczasem na zachodzie Ukrainy z powodu powikłań po wirusowym zapaleniem płuc zmarło około 30 osób. Na razie nie ustalono, jakiego rodzaju jest to wirus. Odpowiednie badania przeprowadzane są w Londynie i ich wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.