Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Soros stoi za spadkiem wartości hrywny?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-23 17:25

W walkę między ukraińskim prezydentem i szefową rządu został właczony światowy finansista George Soros. Sekretariat Wiktora Juszczenki zwrócił się do Prokuratury Generalnej z prośbą o sprawdzenie, czy to nie on stoi za spadkiem wartości hrywny.

Z prośbą o zbadanie sprawy do podległej Wiktorowi Juszczence Prokuratury Generalnej zwrócił się wiceszef sekretariatu prezydenta Ihor Pukszyn. Przypomniał on, że w listopadzie doszło do utajnionego spotkania premier ze „znanym finansowym spekulantem" Georgem Sorosem. Według Ihora Pukszyna Julia Tymoszenko rozmawiała z finansistą jako osoba prywatna, a temetem spotkania był ukraiński system finansowy. „Dziwnym zbiegiem okoliczności, w niedługim czasie [...] rozpoczęła się burza na ukraińskim rynku" - powiedział wiceszef sekretariatu prezydenta.

Do nagłego spadku wartości hrywny doszło bowiem na jesieni. Jeszcze latem dolar kosztował 4,5 hrywny, a już w listopadzie i grudniu był dwa razy droższy.

Portal Ukraińska Prawda przypomina, że sam Wiktor Juszczenko spotykał się z Georgem Sorosem co najmniej dwa razy, w 2005 roku oraz we wrześniu tego roku, w czasie pobytu w USA.

Z kolei Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, na którego czele stoi bliski do Julii Tymoszenko Jurij Łucenko, prowadzi śledztwo w sprawie odpowiedzialności za kłopoty ukraińskiej waluty - zbliżonego do prezydenta - szefa Narodowego Banku Ukrainy Wołodymyra Stelmacha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.