Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Spółka-córka Gazpromu przejmuje klientów Naftohazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 07:45

Naftohaz traci swoich najlepszych klientów - zakłady przemysłowe. Część z nich przejęła działająca na ukraińskim rynku spółka-córka Gazpromu - Gazprom Sbyt Ukraina.

Dziennik „Dieło" dotarł do prognozy sprzedaży gazu w lipcu. Zakłady przemysłowe planują zakup 1,2 miliarda metrów sześciennych paliwa, z tego w Naftohazie około połowy [651,7 miliona m3]. W pierwszym kwartale tego roku firma miała 75 procent rynku.

Przedsiębiorcy kupują teraz gaz od prywatnych spółek, które są gotowe udzielić zniżki bądź też odłożyć płatność. Największa z nich to Gazprom Sbyt Ukraina, firma która weszła na rynek dzięki porozumieniu premierów Julii Tymoszenko i Władimira Putina.

Zakłady przemysłowe są uznawane na Ukrainie za najlepszych klientów, ponieważ regularnie płacą za dostarczone paliwo. Dlatego ich strata zapewne pogorszy i tak nie najlepszą sytuację Naftohazu.

W tym tygodniu, rząd podwyższył pięciokrotnie kapitał spółki, co ma pozwolić na zaciągnięcie kredytów na zakup gazu do podziemnych zbiorników. Zapasy muszą być uzupełnione przed zimą, aby zapewnić tranzyt paliwa do Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.