Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3215 miejsce

Ukraina: Tatiana Czornowoł brutalnie pobita. Dziennikarka naraziła się politykom?

Złamany nos, wstrząs mózgu, liczne siniaki – to efekt brutalnego pobicia Tetiany Czornowoł. Nieznani sprawcy napadli w nocy dziennikarkę „Ukraińskiej Prawdy” i aktywistkę Euromajdanu, autorkę artykułów o prezydencie Janukowyczu i szefie ukraińskiego MSW.

 / Fot. screen pravda.com.uaDziennikarka została zaatakowana, gdy wracała spod Kijowa do domu. Gdy zauważyła, że jest śledzona, zawróciła, ale jej samochód został najpierw uderzony przez samochód terenowy, a potem zepchnięty do rowu.

Jak relacjonowała sama dziennikarka"Ukraińskiej Prawdzie", próbowała uciekać, ale z samochodu wybiegło za nią dwóch zamaskowanych napastników, którzy brutalnie ją pobili.

Na miejscu zdarzenia znalazła ją milicja, która przetransportowała pobitą kobietę do szpitala.

Czarnowoł nie może poruszać się samodzielnie, ma wstrząśnienie mózgu, złamany nos i liczne obrażenia zewnętrzne. W samochodzie dziennikarki znaleziono wideorejestrator DVR czyli „samochodową czarną skrzynkę”, która być może pozwoli poznać więcej szczegółów zdarzenia.

Jeden z aktywistów Euromajdanu, Oleksij Grycenko potwierdził, że 24 grudnia Tetiana opublikowała artykuł o majątku szefa MSW Witalija Zacharczenki, tego samego, który miał wydać rozkaż użycia sił Berkutu kilka tygodni temu. Jest też autorką tekstu o majtku Wiktora Janukowycza i jego rodziny.

Zgromadzeni na Majdanie Niepodległości protestujący, na wieść o zdarzeniu ruszyli przed siedzibę MSW. Domagają się dymisji Zacharczenki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.