Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Tymoszenko kontra Janukowycz w debacie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-25 08:49

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko chce wziąć udział w debacie telewizyjnej z liderem opozycji Wiktorem Janukowyczem. Oboje startują w wyborach prezydenckich, które odbędą się 17 stycznia.

Program, w którym politycy mieliby wystąpić, nazywa się "Szuster Live". To telewizyjne show jednego z najbardziej znanych dziennikarzy ukraińskich Sawika Szustera. Tymoszenko i Janukowycz występowali razem w tym programie między innymi rok temu. Tematem również były wybory .

W zeszły piątek urzędujący prezydent Wiktor Juszczenko oraz Julia Tymoszenko i Wiktor Janukowycz mieli wystąpić w programie Szustera. W studiu zjawiła się tylko Julia Tymoszenko, która wykorzystała nieobecność kontrkandydatów do promowania swojego programu politycznego.

Lider Partii Regionów ma wystąpić w debacie dziś. Zamierza być jedynym gościem, tak jak Julia Tymoszenko w ubiegłym tygodniu. Premier jednak się nie zgadza i proponuje debatę na dwa głosy.

Według różnych ukraińskich sondaży, największe szanse na zwycięstwo w wyborach ma Wiktor Janukowycz. Popiera go nawet 30 procent badanych. Około 17 procent poparcia ma Julia Tymoszenko, Wiktor Juszczenko kilka procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.