Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Tymoszenko nie zostanie ułaskawiona

Ukraińska minister sprawiedliwości Olena Łukasz oświadczył, że Julia Tymoszenko zostanie w charkowskim więzieniu. Jeśli Kijów pozostanie przy tym stanowisku, nie dojdzie do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

 / Fot. Premier.gov.ruBruksela zapowiada: podpiszemy umowę z Kijowem pod warunkiem, że Julia Tymoszenko zostanie uwolniona.
Europejscy dyplomaci są przekonani, że była premier znalazła się w więzieniu z czysto politycznych pobudek. Jest ona główną polityczną rywalką obecnej władzy, na czele której stoi Wiktor Janukowycz.

Do szczytu Partnerstwa Wschodniego jest coraz mniej czasu. Jak donosi Polskie Radio, w piątek władze Ukrainy wydały oświadczenie, że o ułaskawieniu Tymoszenko nie może byc mowy. Minister sprawiedliwości Olena Łukasz zapowiada, że wobec byłej premier wszczęto postępowania karne. Chodzi o zabójstwo deputowanego i biznesmena Jewhena Szczerbania oraz nadużyć w firmie Zjednoczone Systemy Energetyczne, którą kierowała Tymoszenko.

Jeżeli Ukraina będzie chciała podpisać w listopadzie umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, to do 18 listopada była premier musi wyjechać na leczenie do Niemiec. Według opozycji i niektórych unijnych polityków, wcześniej powinna zostać ułaskawiona. Partia Regionów i najwyższe władze ukraińskie nie zgadzają się na wyjazd, uważając że będzie to przerwa w odbywaniu kary.

W czwartek ukraiński parlament odłożył rozpatrywanie dwóch ustaw przewidujących możliwość wyjazdu skazanych na leczenie za granicą co najmniej do 5 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.