Facebook Google+ Twitter

Ukraina. Uzbrojony mężczyzna w mundurze SS wywołał panikę

Oczom mieszkańców Dniepropietrowska ukazał się niecodzienny widok. Na balkonie jednego z domów paradował mężczyzna w kompletnym mundurze SS. Grozę potęgowały strzały jakie osobnik oddawał do przechodniów i w kierunku pobliskiego placu zabaw

Mieszkańcy Dniepropietrowska na Ukrainie przeżyli chwile strachu za sprawą krewkiego 40-letniego mężczyzny. Na balkonie Flaga Ukrainy wikipedia/public domain / Fot. Jon Harald Søbyjednego z mieszkań pojawił się osobnik odziany w esesowski mundur. W pewnym momencie zauważono, że demonstruje posiadanie broni. Jak podaje NEWSru.co.il "esesowiec" zdecydował się "otworzyć ogień". Incydent natychmiast zamienił się w niezwykle groźne zdarzenie. Mężczyzna mierzył w kierunku placu zabaw jaki znajduje się nieopodal oraz brał na muszkę przechodniów jacy znajdowali się pod jego oknem.

Na miejsce zdarzenia przybyła zaalarmowana milicja. W momencie zatrzymania stwierdzono, że strzelec jest nietrzeźwy. Szczęśliwie dla wszystkich okazało się, że w przypływie fantazji mężczyzna oddawał strzały ślepymi nabojami. Niczego więcej odnośnie pobudek jakie nim powodowały nie wiadomo, chociaż według informacji "Kijowa żydowskiego" sprawca paniki ubzdurał sobie pod wpływem alkoholu, że wybuchła wojna. Milicjanci znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego różną amunicję oraz karabin Kałasznikowa i inne militaria z czasów II wojny światowej. Ukraiński wymiar sprawiedliwości może wymierzyć delikwentowi karę do siedmiu lat pozbawienia wolności.

Ukraińskie media szeroko rozpisują się w ostatnich czasach o łatwości z jaką można legalnie nabyć przedmioty, których insygnia SA i SS, Fort Lewis Military Museum, Washington, USA. 10. Naszywki na kołnierz generała SS; 11. Odznaka trupiej główki - czapka; 12. Opaska-"mankiet" dywizji Wafen SS "Leibstandarte Adolf Hitler"; 13. Odznaki SA; 14. Naszywki Gener / Fot. Joe Mabel dominantą estetyczną jest eksponowanie symboliki nazistowskiej, hitlerowskiej, SS i tym podobne. Równie nieskomplikowanym zakupem jest zdobycie takiego towaru jak wszelakiego rodzaju broń i amunicja. Są to już mniej oficjalne sprawunki ale nie należą do rzeczy niemożliwych. Handel na targach i bazarach Ukrainy obfituje w możliwości. Dużą część tego specyficznego asortymentu stanowią przedmioty z okresu II wojny światowej.

article by Paweł Jankowski

utwór udostępniany na licencji CC3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.