Facebook Google+ Twitter

Ukraina uzgodniła traktat stowarzyszeniowy z Unią Europejską

23 września zakończyły się rozmowy o układzie stowarzyszeniowym Ukrainy z Unią Europejską. Pierwszym krokiem jest przyjęcie układu o wolnym handlu, zaś cały układ zostanie prawdopodobnie podpisany jeszcze w tym roku, podczas kolejnego szczytu Ukraina - UE.

 / Fot. EPA/ANDREW GOMBERTWicepremier Ukrainy Andrij Klujew oraz unijny komisarz d/s handlu Karel De Gucht podpisali 23 września układ o wolnym handlu, który jest częścią układu stowarzyszeniowego. Oznacza to, iż gospodarka Ukrainy będzie funkcjonowała tak samo jak w Unii Europejskiej, a układ może wejść w życie już od przyszłego roku.

Jak podkreśla portal www.rp.pl bardzo duże zasługi w osiągnięciu porozumienia ma polska dyplomacja. Rozmowy w sprawie traktatu trwają od 2008 r., ale po wyborze na prezydenta Ukrainy
Wiktora Janukowycza wyraźnie wyhamowały i wydawało się, iż prorosyjski prezydent Janukowycz je zerwie. Tymczasem stosunki Rosja - Ukraina popsuły się, a intensywne działania polskch polityków, zarówno na Ukrainie, jak i w strukturach Unii, pozwoliły na ich kontynuację.

Jak powiedział www.rp.pl rzecznik MSZ Paweł Bosacki "umowa stowarzyszeniowa będzie mogła być podpisana do końca roku".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

007
  • 007
  • 24.09.2011 21:42

A co Janukowicz zrobił z Julią Tymoszenko? Mam nadzieję,że jej nie podtruwają i nie zabiją w tym więzieniu. Oskarżenia przeciwko niej nie są dla Unii Europejskiej wiarygodne. Więc co Unia Europejska czyni aby wydrzeć tą piękną i wybitnie zdolną kobietę z paszczy lwa,czyli z paszczy jej prześladowcy a także konkurenta do władzy na Ukrainie,Wiktora Janukowycza? Dla Janukowycza,Julia jest tylko rzeczą do zniszczenia. To tylko kwestia czasu. Więc,co się dzieje teraz z naszą Julią? Wygląd i zachowanie się Janukowycza,jego mowa oraz mentalność nie odbiegają od menalności russkiego czełowieka z czasów komuny i także nie grzeszy on inteligencją .Co innego Julia. Więc trzeba ją zabić. Unio Europejska i Polsko,ratujcie Julię!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niespodzianka! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.