Facebook Google+ Twitter

Ukraina: W sondażach przedwyborczych prowadzi Janukowycz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 16:06

Według opublikowanych dziś na Ukrainie sondaży, Wiktor Janukowycz ma największe szanse na zwycięstwo w styczniowych wyborach prezydenckich. Do drugiej tury najprawdopodobniej wejdzie Julia Tymoszenko.

Ukraińskie biuro rosyjskiego instytutu FOM przeprowadziło sondaż, z którego wynika, że w pierwszej turze na lidera opozycji Wiktora Janukowycza gotowa jest zagłosować prawie 1/3 Ukraińców. Premier Julię Tymoszenko popiera o połowę mniej badanych - 14,4%. Trwa walka o trzecie miejsce między Arsenijem Jaceniukiem a Serhijem Tihipką. Na obecnego prezydenta, Wiktora Juszczenkę, zagłosowałoby 3,5% respondentów. Niezależnie od tego, kto poza Wiktorem Janukowyczem przejdzie do drugiej tury, jej zwycięzcą będzie przewodniczący Partii Regionów. 1/5 Ukraińców poszłaby na wybory i oddała głos „przeciwko wszystkim".

Podobne wyniki przedstawił Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii. Według tego ośrodka, 70 procent ankietowanych weźmie udział w wyborach. Mimo że kandydaci starają się zdobyć poparcie całej Ukrainy, Wiktor Janukowycz nadal pozostaje bezspornym liderem na wschodzie i południu, a Julia Tymoszenko w centrum i na zachodzie, choć poparcie dla premier nie jest tak duże, jak dla przewodniczącego Partii Regionów w Doniecku, Symferopolu, czy Odessie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.