Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Walki polityczne nie wpływają na przygotowania do Euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-24 09:36

Walki polityczne w Kijowie nie są odczuwalne na poziomie lokalnym w przygotowaniach do Euro 2012. Rządzony przez Partię Regionów Donieck nie jest dyskryminowany przez władze centralne opanowane przez oponentów tego ugrupowania: Julię Tymoszenko i Wiktora Juszczenkę.

Mer Doniecka Ołeksandr Łukianczenko zapewnił, że nie czuje się dyskryminowany przez władze w Kijowie, przynajmniej w kwestii Euro 2012. „Przygotowanie do Euro 2012 jednoczy wysiłki i zaciera podziały interesów politycznych" - zaznaczył rozmówca Polskiego Radia.

Zgadza się z tym doniecki dziennikarz Ołeksandr Sołowiej. Jego zdaniem, Donieck nie jest w gorszej sytuacji niż inne miasta przygotowujące się do Euro 2012. Rozmówca Polskiego Radia zwraca przy tym uwagę, że wiele mogłoby się zmienić, gdyby do władzy doszedł pochodzący z Zagłębia Donieckiego Wiktor Janukowycz. Jego zdaniem, wiele problemów byłoby wtedy rozwiązanych dzięki centralnemu budżetowi. „Nie znaczy to, że inne miasta też by były tak wspierane. On po prostu pomógłby swojemu regionowi" - dodał.

W styczniu na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie. W sondażach Wiktor Janukowycz zajmuje pierwsze miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.