Facebook Google+ Twitter

Ukraina. Wódka i kasza na Dzień Zwycięstwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 16:35

Specjalne występy, kwiatki dla weteranów oraz tradycyjne żołnierskie sto gram wódki z kaszą - tak wyglądały główne obchody Dnia Zwycięstwa w Kijowie. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Uroczystości odbyły się w Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Na świeżym powietrzu dla weteranów występowali soliści oraz zespoły wojskowe śpiewające piosenki z czasów, kiedy walczyli oni na froncie. Serwowano wojskową kaszę gryczaną oraz wódkę. Byłym żołnierzom bardzo spodobało się takie przyjęcie.

„Myślę, że dla wszystkich Ukraińców i Rosjan to najcenniejsze święto" - powiedział Polskiemu Radiu jeden z nich.
Do Muzeum przyszło też wielu zwykłych mieszkańców Kijowa, wśród nich wielu młodych ludzi. W przeciwieństwie do manifestacji politycznych, ich przyjazd nie był zorganizowany i opłacony. Często widać było, jak wręczają kwiaty weteranom. 30-letni Wołodymyr powiedział Polskiemu Radiu, że jego pokolenie nie zapomni o tych, którzy walczyli w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. "Historia przechodzi z pokolenia na pokolenie. To dotknęło każdą rodzinę" - zaznaczył.

Według badań kijowskiego Centrum Razumkowa, blisko dwie trzecie Ukraińców uważa 9 maja za wielkie święto. Nie obchodzi go jedynie 6 procent badanych. Pozostali uważają, że jest to zwykłe święto państwowe. Najmniejszą popularnością cieszy się ono na zachodzie Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.