Facebook Google+ Twitter

Ukraina: wojsko poparło prezydenta?

W polskich mediach ukazała się informacja, że ukraińscy wojskowi zwrócili się do Wiktora Janukowycza z prośbą o podjęcie „niezwłocznych działań na rzecz stabilizacji sytuacji w kraju”, innymi słowy - o podjęcie rozwiązań siłowych.

 / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKORewelacje o zaangażowaniu wojska po stronie prezydenta rozpowszechniły głównie media zagraniczne, w tym Deutsche Welle w wersji ukraińskiej i BBC Ukraina. W kraju opozycja po raz kolejny podgrzewa nastroje, przestrzegając przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego i wyprowadzeniem wojska na ulice. Tymczasem mamy do czynienia z manipulacją. Nie odbyło się bowiem żadne spotkanie kierownictwa Sił Zbrojnych Ukrainy, a jedynie odprawa pracowników administracyjnych resortu obrony, którzy poparli odczytaną przez p.o. ministra petycję poprzez podniesienie rąk. I tyle! Nie ma zatem żadnego oficjalnego stanowiska Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, a jedynie niedokładny przekaz medialny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle w sprawach rosyjskich, ukraińskich czy białoruskich zachodnie środki mp strzelają; a nuż zgadną nie znając żadnego z tamtejszych języków. Tak na ogół bywa, a znający te języki dziennikarze w DW, BBC itd. często są zmuszeni odgrywać rolę kabla transmisyjnego: przetłumacz, podaj dalej /bez komentarza). Nie wiem, jak ta sprawa wygląda np. w Urzędzie Kanclerskim, ale jeśli podobnie, to Ukraina właśnie nieuchronnie zmierza do katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.