Facebook Google+ Twitter

Ukraina wstąpi do sojuszu celnego z Rosją?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-05 21:44

Rosyjski premier Władimir Putin zaapelował do Ukrainy, aby przystąpiła do sojuszu celnego z Rosją, Białorusią i Kazachstanem. Zaproszenie padło na spotkaniu z prezydentem Wiktorem Janukowczem w Moskwie.

Podobnie jak w Brukseli, tak i w Moskwie Wiktor Janukowycz powtarzał frazę, która ma być motywem przewodnim jego wizyty. O ile unijnym urzędnikom mówił o zamianie euroromantyzmu na europragmatyzm, o tyle Rosjan zapewnia, że chce zrobić "ostry zakręt" w stosunkach Moskwy i Kijowa. Na tę obietnicę Władimir Putin odpowiedział konkretną propozycją wejścia do sojuszu celnego. Wiktor Janukowycz skwitował tę ofertę śmiechem i zaznaczył, że liczy na pomoc Rosji w tym, aby Ukraina "co najmniej" osiągnęła poziom rozwoju tego kraju.

Wejście do sojuszu celnego z Rosją, Białorusią i Kazachstanem wyklucza jednak podpisanie umowy o wolnym handlu między Kijowem a Brukselą. Wiceszefowa administracji Wiktora Janukowycza ekonomistka Iryna Akimowa oświadczyła już wcześniej, że Ukraina nie dołączy do tego sojuszu, bowiem jest on sprzeczny z zasadami Światowej Organizacji Handlu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.