Facebook Google+ Twitter

Ukraina wyśle pomoc humanitarną do Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-10 07:54

Ukraina planuje wysłać pomoc humanitarną dla Gruzji. Specjalny dekret w tej sprawie wydał prezydent Wiktor Juszczenko. Pomoc ma być skierowana do ludności cywilnej, która ucierpiała w wyniku konfliktu gruzińsko-osetyjskiego.

Chodzi przede wszystkim o lekarstwa i produkty spożywcze. Wiktor Juszczenko dał Radzie Ministrów 3 dni na zorganizowanie pomocy.

O konieczności jak najszybszego jej przekazania mówił także minister spraw zagranicznych Wołodymyr Ohryzko, który przybył wczoraj do Tbilisi. - Jak najszybciej trzeba zapewnić odrodzenie gospodarcze tych regionów, które ucierpiały - powiedział szef MSZ. Zaapelował też o zawieszenie broni i powrót do negocjacji. To stanowisko zaprezentował także wieczorem Wiktor Juszczenko w czasie konsultacji telefonicznych z prezydentami Polski, Litwy i Francji oraz szefem unijnej dyplomacji Javierem Solaną.

Prezydent i podległe mu Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie popierają w konflikcie stronę gruzińską. Dotąd jednak nie znane jest stanowisko rządu Julii Tymoszenko. Z kolei opozycja opowiada się po stronie rosyjskiej i obawia się, że zbyt progruzińska postawa pogorszy stosunki z Moskwą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.