Facebook Google+ Twitter

Ukraina zainwestuje równowartość 63 mld zł w Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-08 10:06

Ukraiński rząd szacuje, że przygotowania do Euro 2012 będą kosztować 127 miliardów hrywien. To równowartość 63 miliardów złotych. Jedynie jedna trzecia tej kwoty będzie pochodzić z budżetów centralnego i lokalnych.

Dziennik „Dieło", który dotarł do dokumentu, pisze że rząd zwiększył wkład budżetu centralnego w porównaniu z poprzednią wersją planu przygotowań. Wprowadzono jednak pewne zmiany, które sprawią na przykład, że miasta będą musiały zapłacić więcej za remonty dróg.

Wcześniej w połowie miały być one finansowane ze środków budżetu centralnego. Teraz rząd chce przeznaczyć na ten cel 25 procent koniecznej sumy.

Największa część wydatków to jednak modernizacja i budowa lotnisk oraz pasów startowych. Najdroższe będą porty lotnicze w Doniecku i Kijowie. O wiele mniej będzie kosztować Charków, gdzie władze centralne odpowiadają jedynie za pas startowy, a terminal modernizuje jeden z miejscowych biznesmenów - Ołeksandr Jarosławskyj.

Niejasna jest sytuacja we Lwowie - podczas dzisiejszego posiedzenia rząd ma omówić kwestie remontu i ewentualnego zaangażowania prywatnego inwestora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nie wiem czy ja jestem w błędzie czy ktoś tu z kogoś robi wariata , ale kto był na Ukrainie wie doskonale że zorganizowanie tam czegokolwiek graniczy z cudem , a o te cuda coraz trudniej tym bardziej w czasie spowolnienia gospodarczego na całym świecie myślę że jeżeli Ukraina dostanie prawo organizacji ME2012 na dwóch obiektach to i tak mogą dziękować Bogu że tak będzie aczkolwiek i tak wstyd będzie wielki , ale jak tak dalej pójdzie jak jest obecnie to szykujmy Kraków i Chorzów bo chyba nie będzie innego wyjścia jak zorganizowanie tej imprezy w Polsce - i dobrze by się stało gdyby do tego doszło dla dobra tej imprezy i dobra kibiców

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.