Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Zmiany w programie przygotowań do Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 16:21

Ukraiński rząd wprowadził zmiany do programu przygotowań do Euro 2012. Ministrowie zatwierdzili także kosztorys stadionu olimpijskiego w Kijowie.

Ponad miesiąc po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA, na którym podjęto decyzję, że Euro 2012 na pewno nie odbędzie się w Odessie i Dniepropietrowsku. Ukraiński rząd wykreślił te dwa miasta z państwowego programu przygotowań do Mistrzostw.

Ogółem jego finansowanie nie zmieniło się, a środki, które miały być wydane w Odessie i Dniepropietrowsku zostaną wykorzystane w innych miastach starających się o organizację Euro 2012.
Rada ministrów zatwierdziła na poprzednim poziomie, czyli ponad 2 miliardów hrywien, kosztorys stadionu olimpijskiego w Kijowie, gdzie może się odbyć finał Mistrzostw.

Wcześniej minister sportu Jurij Pawlenko zażądał, by był on zwiększony o połowę. Nie chciała się na to zgodzić Julia Tymoszenko. Premier zwróciła uwagę, że stadiony w Dniepropietrowsku i Doniecku, budowane za prywatne pieniądze, są dwukrotnie tańsze.

Modernizacja stadionu olimpijskiego od początku była prowadzona na niejasnych zasadach. Ministerstwo sportu pozbyło się wyłonionego w przetargu projektanta z Tajwanu i zastąpiło go niemiecką spółką GMP. Jako podwykonawca została wybrana stołeczna firma budowlana Kyiwmiskbud. W obydwu przypadkach nie zorganizowano przetargów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.